Jdi na obsah Jdi na menu
 


Karavan klub

Součástí Autoklubu Liberec v AČR je Karavanklub. Karavanklub byl založen v roce 1979 jako součást Autoklubu Liberec pod Svazarmem. V roce1980 mu byl pronajat pozemek části skládky u zatopeného dolu Kristýna u Hrádku nad Nisou. Usilovnou brigádnickou prací členové vybudovali kemp I. kategorie pro 30 karavanů.
Po změně společenských poměrů nové vedení města nerespektovalo podmínky nájemní smlouvy a stanovilo neúměrnou výši nájemného a nakonec v roce 1994 smlouvu vypovědělo.
Vedení autoklubu vyřešilo situaci zakoupením pozemku u rybníka v Chrastné u Osečné. V červenci 1996 bylo vydáno stavební povolení na vybudování kempu a v červnu 1998 byla stavba kolaudována.
Kemp sestává z centrální budovy, kde je kompletní sociální zařízení, mrazáky, dílna apod., z vlastní studny a zemního filtru. Pro grilování slouží přístřešek nad ohněm a všech 30 stání pro karavany má vlastní přípojky elektřiny. Kemp je určen pouze pro naše členy.
Výstavby kempu se aktivně ujali členové Karavanklubu, kteří provedli svépomocí vyčištění pozemku od náletových dřevin, zemní práce a i zhotovení hrubé stavby formou bezmaltového zdění sami a téměř bez užití mechanizace. Pouze odborná řemesla byla prováděna dodavatelsky.
Vše o činnosti klubu je možno sledovat na jeho webových stránkách.