Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výroční členská beseda

17. 12. 2018

Dne 9. prosince 2018 byla v autokempu uspořádána výroční členská beseda našeho autoklubu.

Předsedkyně seznámila členy s činností autoklubu a s jeho hospodařením v roce 2018. Hlavní akcí bylo setkání historických vozidel k výročí „125 let prvního automobilu v Čechách“. Akce byla účastníky i veřejností hodnocena velice kladně. Její průběh je podchycen na videu v rubrice „Akce“. Celkem se zúčastnilo 61 automobilů a 16 motocyklů do roku výroby 1970.

Dále jsme ve spolupráci s Pivovarem Rohozec dne 9. května uspořádali setkání 24 vybraných vozidel československé výroby do roku 1960 za účelem fotografování pro kalendář pivovaru na rok 2019. Jednalo se o komornější akci s velkou spokojeností účastníků; kalednář se velice povedl.

Paní Kuntová Oherová seznámila přítomné i s průběhem konference AČR v Praze. Členské příspěvky zůstávají pro rok 2019 ve stejné výši.

Pro rok 2019 neplánujeme žádnou podobnou akci, protože veškerý čas a úsilí musíme věnovat získání finančních prostředků na údržbu a opravy v autokempu. Kemp byl vybudován v akci „Z“ a uveden do provozu v roce 1981.

Na besedě seznámil účastníky pan Jan Teplý s vývojem a použitím elektromotorů v automobilech i s vývojem a výhledem použití elektroniky v řízení automobilů až po autonomní řízení.

Členové byli rovněž seznámeni s návštěvou paní Linser v Liberci a její účastí na vzpomínkové jízdě. Paní Linser je vnučkou prvního výrobce automobilu v Liberci – na jaře 1906.

Členská beseda byla zakončena společnou večeří.