Jdi na obsah Jdi na menu
 


AKCE 125 let prvního automobilu v Čechách + video

12. 12. 2018

Dne 8. září 2018 uspořádal náš autoklub spolu s Podještědským klubem historických vozidel

setkání a vzpomínkovou jízdu historických vozidel ke 125. výročí prvního automobilu v Českých zemích. V roce 1893 přivezl Theodor Liebieg od Karla Benze do Liberce automobil Viktoria. Podrobnosti jsou uvedeny v rubrice „Akce“ pod názvem „125 let automobilu - přihlášky“ z 25. 6. 2018. Vzhledem k výročí jsme se rozhodli přijmout pouze automobily do roku výroby 1970 až na malé výjímky.

Sraz byl u Technického muzea v Liberci odkud účastníci přešli do vedlejší Oblastní galerie obdivovat vystavenou původní Viktorii zapůjčenou Národním technickým muzeem v Praze.

Od Technického muzea přejela vozidla na náměstí Dr.E. Beneše před libereckou radnici. Odtud byl slavnostní start do I. etapy, která končila v Lindavě v Lužických horách u sklárny AJETO. Zde byla přestávka na oběd a prohlídku sklárny; rovněž i start do II. etapy do cíle v Autokempu v Liberci. V kempu bylo slavnostní vyhodnocení vzpomínkové jízdy a kulturní vložka.

Akce proběhla úspěšně k čemuž přispělo i hezké počasí. Celkem se zúčastnilo 61 automobilů a 16 motocyklů. Pro vzpomínku byl pořízen videozáznam, který si můžete prohlédnout ZDE