Jdi na obsah Jdi na menu
 


125 let automobilu - přihlášky

25. 6. 2018

Vážení motorističtí přátelé,

stejně jako v minulých letech pořádáme i v letošním roce setkání historických vozidel. Tentokrát k výročí 125 let prvního automobilu v Čechách. V roce 1893 dovezl Theodor Liebieg od Karla Benze typ Viktoria. Toto výročí pokládáme za výjimečné, neboť tehdy byl nastartován rozvoj automobilismu v Českých zemích. V rámci Rakouska-Uherska se jednalo teprve o třetí automobil. První byl francouzský parovůz a druhý tříkolka od Benze. Proto můžeme konstatovat, že Viktorie byl v monarchii první automobil stávající koncepce.

Theodor Liebieg byl mimořádný muž s velkou vizí, automobil přivezl ve svém věku 21 let. Shodou šťastných okolností se půjdeme na Viktorii podívat do Oblastní galerie.

Náš autoklub pořádal v roce 1993 velkou akci ke 100. výročí prvního automobilu, která se setkala s velkým ohlasem. Ani se nám nechce věřit jak rychle uběhlo dalších 25 let. Letošní setkání s orientační jízdou jsme opět připravili jako pohodové, abyste si ho mohli v klidu užít. Maximálně se snažíme se o Vaši pohodu a spokojenost.

Tentokrát spolupracujeme při organizaci s Podještědským klubem historických vozidel, který má oficiální sídlo v Chrastavě. Klub zajišťuje trať jízdy včetně jejího vyhodnocení.

V příloze obdržíte pozvánku, přihlášku a propozice. Budeme rádi, když budete informovat i kolegy, na které nemáme spojení. Prosíme Vás o zaslání přihlášky co nejdříve, abychom mohli včas zajistit plakety a stravování. Počet účastníků je limitován. O potvrzení přihlášky budete včas informováni.

přihláška.docx

propozice 125let.pdf

125 - pozvánka 2.pdf